پروتز چشم

پروتز چشم می تواند به بهبود ظاهر افرادی که چشم خود را به دلیل آسیب دیدگی یا بیماری از دست داده اند کمک کند. معمولاً به پروتز چشم “چشم شیشه ای” یا “چشم مصنوعی” نیز گفته می شود. پروتز چشم واقعاً چشم نیست، بلکه پوسته ای است که ساختارهای موجود در سوکت چشم را در بر می گیرد.

افراد در تمام سنین و جنسیت ها پس از تخلیه چشم (یا در بعضی موارد، هر دو چشم) به علت آسیب ترومای چشمی، بیماری یا ناهنجاری های چشم و صورت، می توانند از پروتز چشم استفاده نمایند.

چشم مصنوعی ، متشکل از ایمپلنت ها و پروتزهایی است که جایگزین چشم طبیعی می شود ؛ در حقیقت چشم مصنوعی نمی تواند بینایی فرد را بازگرداند اما ظاهری شبیه به چشم طبیعی برای فرد به ارمغان می آورد که فرد می تواند از آن در محیط کار و زندگی استفاده کند و بدین ترتیب به زندگی طبیعی خود بازگردد.

خدمات ارائه دهنده در کلینیک پروتز چشم :

  1. تعمیر و خدمات پس از فروش انواع پروتزهای چشم .
  2. اصلاح و تعمير پروتز چشم معمولی .
  3. اصلاح و تعمير پروتز چشم Natural .
  4. تعمير پروتز چشم Hydroxy .

چه افرادی می توانند از پروتز چشمی استفاده نمایند ؟

بیمارانی که به دلایل مختلفی ؛ مانند آسیب دیدگی ، جراحی ، سرطان یا فرورفتگی چشم ، نداشتن چشم به طور مادرزادی یا چشم هایی که به طور غیرطبیعی خیلی کوچک هستند ؛ فاقد بینایی می باشند ، می توانند از پروتز چشمی استفاده کنند.

بازتوانی زیبایی این بیماران با کاشت پروتز چشمی ، با بهبود ظاهر بیرونی صورت ؛ به حفظ اعتماد به نفس آن ها کمک می کند.

چشم های فرورفته معمولا نتیجه روند پیری یا مسائل سلامتی است که کمتر اهمیت داده می شود.

پروتز چشم ، از پوسته های اسکلرال ( صلبیه ) ساخته شده از مواد پلاستیکی سخت و شفاف نازک با دیسک رنگی تیره و رنگی ، در بیمارانی استفاده می شود که کره چشم آن ها با کمترین تراکم قرنیه ، کوچک شده است.

صلبیه یا سفیدی ، لایه سخت خارجی کره چشم است که ماهيچه هاى خارجى چشم به آن متصل مى‌شوند.

قسمت جلوى صلبيه که قرنیه نامیده می شود ، برجسته و شفاف است.